Get Adobe Flash player

helena chro2Ostatnia sesja VII kadencji

Ostatnia sesja VII kadencji. 2018-11-12 09:45.

16 listopada 2018 r. upływa VII kadencja rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W przeddzień tego dnia odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej w Mordach. Uczestniczyło w niej 13 radnych (początkowo 12) (nieobecni: Dębski Jarosław i Mikołajczuk Jarosław).

Jako, że to była ostatnia sesja, to dokonano na niej podsumowań działań Rady i jej komisji jak również wykonanych w przeciągu czterech lat inwestycji.

Radni uwzględnili wniosek burmistrza w sprawie wprowadzenia pod obrady nowych projektów uchwał. Przyjęli protokół z 50 sesji. Do protokołu z sesji 51 poprawki wniosła radna Barbara Hawryluk.

Burmistrz złożył sprawozdanie z prac miedzy sesjami. Pytań do sprawozdania nie było.

Składająca sprawozdanie z prac komisji rewizyjnej Katarzyna Kotowska zapoznała radnych z informacją dotyczącą pozyskiwania środków na gminne inwestycje.

 

 

 

Przedwyborcze spotkanie Burmistrza

Przedwyborcze spotkanie Burmistrza. 2018-10-17 20:51.

W dniu 14 października 2018 roku odbyło się spotkanie przedwyborcze kandydującego na urząd burmistrza miasta i gminy mordy – obecnego burmistrza Jana Ługowskiego. W spotkaniu uczestniczyli również kandydaci do rady powiatu z ramienia PiS: Ewa Jarocka, Marek Gorzała i Teresa Kozos. Burmistrz przedstawił kandydatów do Rady Miejskiej.

Burmistrz w pierwszej części spotkania poinformował zebranych o zrealizowanych zadaniach i inwestycjach podczas 4-letniej kadencji. Zaznaczył, że na koniec 2014 roku kiedy obejmował urzędowanie zadłużenie gminy wynosiło 3,9 mln zł przy budżecie 14 mln. Obecnie zadłużenie to ok. 1,5 mln zł a budżet gminy wynosi 30 mln zł. Budżet na 1 mieszkańca jest większy niż w sąsiedniej gminie Siedlce. (relacja video).

Więcej w koloprtowanej podczas spotkania ulotce wyborczej - do obejrzenia TUTAJ

O polityce rządu mówił przybyły w trakcie spotkania minister cyfryzacji Marek Zagórski.

W dalszej części przedstawili się zebranym kandydaci do rady powiatu.

Po tej części rozpoczęła się dyskusja.

Spotkanie trwało ok. 2,5 godziny.

Relacja video ze spotkania

(gorsza jakość ze względu na bardzo duży rozmiar pliku)

 

Piękne zdjęcia po przebudowie

Piękne zdjęcia po przebudowie. -0001-11-30 00:00.

Piękne zdjęcia centrum Mordów po przebudowie i bardzo pozytywne komentarze. Mamy sie wreszcie czym chwalić.

TUTAJ LINK

 

Patriotyczna uroczystość na zrewitalizowanym centrum Mordów.

Patriotyczna uroczystość na zrewitalizowanym centrum Mordów.. 2018-10-11 17:48.

statuetkaTłumy mieszkańców miasta i gminy (chociaż nie tylko) przybyły 7 października na uroczystość patriotyczną – odsłonięcie zrekonstruowanego Pomnika Poległych w Wojnach 1918-1920 mieszkańców Mordów. Pomnik ten – upamiętniający poległych został wzniesiony w 1933 roku. Przetrwał II wojnę światową i dopiero w latach czterdziestych (prawdopodobnie w 1947 roku, bo w tym roku rozpoczęło się niszczenie „niesłusznych” pomników) został zniszczony i ślad po nim zaginął.

Z inicjatywy obecnego burmistrza Mordów Jana Ługowskiego pomnik został zrekonstruowany i stanowi wierną replikę pomnika z 1933 roku. Sam pomnik obecnie znajduje się na pięknie przebudowanym placu centrum Mordów, nieopodal swojej pierwotnej lokalizacji (obecnie jest to parking przed domem weselnym „Biały Kamień”.

Po oficjalnej części uroczystości na placu odbywały się występy artystyczne i pokazy wojskowe.

 

 

 

 

 

FILM Z UROCZYSTOŚCI - CZĘŚĆ I  "Odsłonięcie"

CZEŚĆ 2 - "SKŁADANIE WIEŃCÓW I PRZEMÓWIENIA

   

CZĘŚC 3 - imprezy towarzyszące

Występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Mordach

Część 4

- fragmenty koncertu orkiestry OSP Mordy, demonstracja tortu okolicznościowego, fragmenty występu zespołów śpiewaczych

 

Nabór na szkolenia

Nabór na szkolenia. 2018-09-29 21:56.

fundusze eur

Od października br. rusza nabór kandydatów do szkoleń w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych województwa mazowieckiego” realizowanego przez gminę Mordy w okresie od września 2018 do września 2019 roku. Gmina pozyskała na ten cel z Funduszy Europejskich 126 tys. zł. Projekt ma objąć mieszkańców gminy mających 25 lat i więcej. Warunkiem przyznania grantów jest udział w projekcie Seniorów.

Organizatorzy przewidują realizację następujących modułów szkoleniowych:

  1. „Rodzic w Internecie” - adresowany do rodziców/opiekunów dzieci uczących się w szkołach/ podstawowych na terenie miasta i gminy Mordy. Podczas realizacji tego modułu przewidywane jest szkolenie rodziców z obsługi dziennika elektronicznego.
  2. „Rolnik w sieci” – nasza gmina ma charakter wybitnie rolniczy, dlatego też decydujemy się na wybór modułu, który jest przeznaczony przede wszystkim dla rolników. Przemawia za tym wyborem również to, że coraz częściej wymaga się od rolników podstawowych i średnio zaawansowanych kompetencji cyfrowych np. od roku 2018 wnioski o dopłaty rolnicze składane są wyłącznie w formie elektronicznej.
  3. „Działam w sieciach społecznościowych ” – wybieramy ten moduł, który według naszych założeń przeznaczony będzie głównie dla osób z grupy 60+. Realizacja tego modułu pozwoli osobom starszym, niejednokrotnie samotnym, nabyć umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się po sieci a przede wszystkim na nawiązywanie i kontynuowanie znajomości. Ludzie starsi to niejednokrotnie anonimowi twórcy tworzący poezję, piszący prozę, malujący obrazy. Realizacja standardów wymagań tego modułu pozwoli na to by wreszcie przestali być anonimowi a swoimi osiągnięciami mogli podzielić się z innymi w sieci.

   Podczas realizacji każdego modułu będziemy kształtować również umiejętności korzystania z e-administracji w tym również korzystania z EPUAP i konta zaufanego, zgodnie ze standardem wymagań.

Szkolenia prowadzone będą w cyklu sobotnio-niedzielnym. Łącznie każdy uczestnik weźmie udziela w 16 godzinach kursu. Szkolenia prowadzone będą głównie w Mordach w szkolnych pracowniach komputerowych. Podczas zajęć uczestnicy otrzymywać będą posiłki.

Zapisy przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Mordach oraz w Szkole Podstawowej w Mordach. (szczegółowo napiszemy w poniedziałek)

 

Wybory archiwalne

mordy

Szukaj na stronie

Miasto i Gmina w fotografii

 

Statut TPM

tpm

strona spmordy

Zespół Oświatowy

banerzo

ZS Radzików Wielki

logo radzikow

e-mapa

zycie

Telewizja Interaktywna

cyfrowa_logo

sm

Licznik wejść od 8.XI.2011

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj78
mod_vvisit_counterWczoraj348
mod_vvisit_counterW tym tygodniu426
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2891
mod_vvisit_counterTen miesiąc8658
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc21502
mod_vvisit_counterRazem953781

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości