Get Adobe Flash player

helena chro2Poświęcenie figury Michała Archanioła

Poświęcenie figury Michała Archanioła. 2018-09-29 20:41.

PIC 003029 września 2018 roku – w święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – odbyła się w Mordach podniosła uroczystość. Po Mszy Św. Odpustowej ks. Karol Klewek  dokonał poświęcenia figury a potem w  asyście Burmistrza Jana Ługowskiego dokonał odpięcia wstęgi na figurze Św. Michała Archanioła, patrona parafii Mordy. W uroczystości uczestniczyli księża pochodzący lub mieszkający na terenie parafii, był również były, wieloletni proboszcz parafii ks. Ryszard Kardas. Obecni byli radni rady miejskiej, oraz licznie przybyli na mszę i ceremonię mieszkańcy.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Jan Ługowski. Rys historyczny parafii Mordy przybliżył zebranym ks. Karol Klewek.

Figura Michała Archanioła powstała w ramach odnowy centrum Mordów. To wielkie jak na nasze warunki zadanie zbliża się ku końcowi. Dzięki zaangażowaniu Burmistrza i radnych Mordy zyskały nowy, estetyczny i przede wszystkim piękny wygląd, którego może nam pozazdrościć wiele miast i maisteczek.

Uroczyste otwarcie centrum Mordów oraz odsłonięcie pomników upamiętniających walkę narodu polskiego o wolność nastąpi w dniu 7 października 2018 r.

FILM Z UROCZYSTOŚCI

 

Przedostatnia sesja Rady Miejskiej

Przedostatnia sesja Rady Miejskiej. 2018-10-08 21:51.

28 września 2018 roku odbyła się LI sesja Rady Miejskiej, zapewne przedostatnia w tej kadencji. Uczestniczyło w niej 13 radnych (nieobecni Jarosław Dębski i Zacharczuk Andrzej Zdzisław). Na sesję przybyła z "niezapowiedzianą"  wizytą Janina Ewa Orzełowska - wicemarszałek Województwa Mazowieckiego w towarzystwie dyrektora mazowieckiego zarządu dróg i fotografa. Radni i władze byli tą, niezapowiedzianą wizytą zaskoczeni, gdyż byla to pierwsza wizyta p. Orzełowskiej na sesji naszej rady mimo, że w sejmiku mazowieckim jest ona kolejną już kadencję. Jeden z radnych najwidoczniej był na tę wizytę przygotowany, gdyż wyciagnął dyktafon (lub był to telefo)ukryty w etui aparatu telefonicznego  i całą dośc długą dyskusję ( ponad godzinną) nagrywał (nagrywanie nie jest zabronione). Ciekawe w jakim celu? Czyżby miały paść podczas tej "wizyty" jakieś slowa, ktore zdykredytują burmistrza i radę? Czy pani marszalek po to tylko przybyła? Czy dlatego też nie było na sesji kandydującego na fotel burmistrza p. Jaroslawa Dębskiego? 

Słuszne wydawały się też opinie co niektórych, iż wizyta ta jest stricte polityczna i wyborcza zwlaszcza, że  żadnych konkretów pani marszalek nie przywiozła ze sobą co slychać na nagraniu.. Bo, że będzie dalej remontowana droga wojewódzka od Wyczółek do Mordów "na wiosnę" 2019 roku trudno jest uwierzyć. Pani Orzełowska obiecywała remont tej drogi też "na wiosnę"...tyle, że miało to być bodajże w roku 2015 (mówila o tym na festynie w roku 2014 przed kampanią samorządową). I obecne obietnice wypadły dośc blado - nie padły żadne konkretne terminy, za to kilka zastrzeżeń typu "jak wyjdzie przetarg". (zreszta proszę się wsluchać w nagranie) Konkretem natomiast bylo dofinanowanie Urzędu Marszałkowskiego do zakupu samochodu strażackiego dla OSP Mordy w wysokości 120 tys. zł tyle, że burmistrz i radni o tym już wcześniej wiedzieli.

 

Pierwsza częśc sesji przebiegła sprawnie. Radni w głosowaniach przyjęli protokoły z poprzednich sesji, wysłuchali informacji burmistrza, zapoznali się z pracą stałych komisji. Skarbnik gminy przedstawiła informację o wykonaniu budżetu za I półrocze. Informacja zostala przez radę przyjęta. (szczegóły w pliku dźwiękowym). Po przyjęciu uchwał zmieniających budżet Przewodnicząca Rady zarządziła przerwę.

Dyskusja z nieoczekiwanym "gościem"

Przewodnicząca Rady oglosila przerwę w obradach - nie zraziło to jednak Pani marszalek, która dziarsko zasiadła wśrod radnych "opozycji" i bez zgody przewodniczącej rozpoczęła...Nagrywajacy uniośł oczy ku niebu udając, że to nie on.. I się zaczęło.

Cześć 3

Uchwały

Część 4

Uchwały i sprawy różne

 

C.D.N.

 

 

Protest w Wojnowie

Protest w Wojnowie. 2018-09-18 21:00.

baner1wojnowMieszkańcy Wojnowa protestują przeciwko kurnikom.

W sobotę (15 września br.) we wsi pojawiły się banery z hasłami przeciwko budowie kurników na działce nr 800 w Wojnowie. W niedzielę we wsi odbyło się zebranie z burmistrzem w związku z podziałem funduszu sołeckiego. Przybyło na nie około 30 mieszkańców. Po dłuższej, gorącej dyskusji mieszkańcy zdecydowali w głosowaniu (prawie jednomyślnie), że fundusz przeznaczają na remont drogi prowadzącej na Kolonię Wojnowa (pierwsza droga na prawo za mostem).

O kurnikach nie padło podczas zebrania ani jedno słowo.

mapa

 

Wybory samorządowe 2018

Wybory samorządowe 2018. -0001-11-30 00:00.

W zakładce "Wybory 2018" informacje o kandydatach.

 

Poprawia się warunki lokalowe przedszkola

Poprawia się warunki lokalowe przedszkola. 2018-09-18 18:52.

Zdecydowanie poprawią się warunki nauki i zabawy dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w Mordach. Podczas wakacji gmina wyremontowała jedną z przyległych sal po aptece w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej w Mordach. Salę tę przeznaczono na leżakowanie maluchów. Obecnie kończy się już modernizacja pozostałych pomieszczeń: jego efektem będzie następna duża sala dla czterolatków. Obok powstały sanitariaty, umywalki i szatnia oraz dodatkowe pomieszczenia na sprzęt przedszkolny. Sale zostaną wyposażone w nowe meble, stoliki i krzesełka. Prace zakończą się do końca tego tygodnia.

Po modernizacji powierzchnia przedszkola powiększy się o ponad 150 m2. W budynku wspólnoty mieszkaniowej ostatecznie znajdą się grupy: trzylatków i dwie grupy czterolatków. W budynku szkoły podstawowej pozostaną dwie grupy sześciolatków i dwie grupy pięciolatków.

Dzięki zaangażowaniu władz gminy znacznie powiększyła się liczebność dzieci przyjętych do przedszkola. Obecnie zapisanych jest 129 dzieci w 7 grupach. Liczebność grup waha się do 15 do 25 dzieci. W roku ubiegłym przyjęto do przedszkola 105 dzieci do 6 grup.

Foto. W tym tygodniu zakończy się przystoswoanie pomieszczeń  po aptece na potrzeby przedszkola.

 

Wybory archiwalne

mordy

Szukaj na stronie

Miasto i Gmina w fotografii

 

Statut TPM

tpm

strona spmordy

Zespół Oświatowy

banerzo

ZS Radzików Wielki

logo radzikow

e-mapa

zycie

Telewizja Interaktywna

cyfrowa_logo

sm

Licznik wejść od 8.XI.2011

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj58
mod_vvisit_counterWczoraj348
mod_vvisit_counterW tym tygodniu406
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2891
mod_vvisit_counterTen miesiąc8638
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc21502
mod_vvisit_counterRazem953761

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości