Get Adobe Flash player


Gminne wieści - marzec 2018

Gminne wieści - marzec 2018. 2018-03-25 18:39.

20180323 143355Burmistrz wywiązuje się z obietnic wyborczych. Rozpoczynają się bowiem prace przy przebudowie centrum Mordów. Projekt, na który burmistrz pozyskał dodatkowe środki, otrzymał tytuł roboczy                        „ Ukształtowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Mordy”. W dniu 12 marca nastąpiło otwarcie ofert, jakie wpłynęły w przewidzianym terminie do komisji przetargowej. Na pierwsze zadanie dotyczące przebudowy centrum miasteczka w obrębie Placu Zwycięstwa oferty złożyły:

Firma Zakład Usług Inżynierskich Krzysztofa Redisiuka z Siedlec we współpracy z firmą Sławbud Sławomira Paprockiego z Opola Starego na kwotę dwóch milionów czterystu czterdziestu tysięcy złotych, druga firma to Zakład Elektrotechniczny ZELTECH Sławomira Przesmyckiego z Siedlec. Jego oferta opiewa na dwa miliony siedemdziesiąt sześć tysięcy złotych. Zakończenie prac firmy określiły odpowiednio na 30 sierpnia i 21 września.

Druga z firm złożyła również dodatkową ofertę na przebudowę jezdni i chodników w pasie drogi powiatowej Plac Zwycięstwa we współpracy z powiatem siedleckim na kwotę dwieście dziewięćdziesiąt trzy tysiące złotych.

W poprzednim tygodniu rozebrano budynek na skwerku, w którym w ostatnich latach mieścił się sklep Second Hand (popularnie: Ciucholand). Wcześniej burmistrz zawarł porozumienie z właścicielem tego budynku, na mocy którego sklep otrzymał lokal gminny w ciągu handlowym przy Placu Zwycięstwa. Obecnie cały rynek jest odsłonięty i można przystąpić do dalszych prac.

Pałac

Drgnęło coś w sprawie pałacu. Pałac ostatecznie otrzymali spadkobiercy Przewłockich. Zamierzają oni w nim – według nieoficjalnych informacji – zorganizować ośrodek szkoleniowy. W najbliższym czasie plany dotyczące przyszłości pałacu mają być sprecyzowane. Może to nastąpić po zapowiadanym spotkaniu z władzami i mieszkańcami, gdyż spadkobiercy chcieliby poznać również ich opinie dotyczące zagospodarowania zespołu pałacowego. Ta zapowiedź dobrze wróży przyszłej współpracy właścicieli z lokalnym środowiskiem.

Głuchów

20180325 103348Mieszkańcy Głuchowa doczekają się nowego budynku świetlicy. W tej chwili został rozebrany stary, zbudowany przez gminę przy udziale mieszkańców w latach siedemdziesiątych XX wieku. Od lat jednak nikt o niego nie dbał w rezultacie czego został on całkowicie zdewastowany a na dodatek trzy lata temu zwalił się nad nim dach. Trzeba mieć nadzieję, że nowa świetlica za kilkanaście lat nie podzieli losu poprzedniczki.

 

To samo do słuchania

 

Poprawiony (niedziela, 25 marca 2018 19:39)

 

Wybory archiwalne

mordy

Szukaj na stronie

Miasto i Gmina w fotografii

 

Statut TPM

tpm

strona spmordy

Zespół Oświatowy

banerzo

ZS Radzików Wielki

logo radzikow

zycie

Telewizja Interaktywna

cyfrowa_logo

sm

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości