lista kandydatów

okregi

wyniki bur rada

TPM 23 maja 2024Pierwsza sesja nowej kadencji

Pierwsza sesja nowej kadencji. 2024-04-25 16:14.

Kadencja obecnej Rady Miejskiej kończy się 30 kwietnia Stosownie do przepisów komisarze wyborczy powinni zwołać pierwsze posiedzenia nowych rad i sejmików w ciągu 7 dni od tej daty.

W Mordach pierwsza sesja nowo wybranej rady odbędzie się 6 maja 2024 r. o godz. 15.00 w sali teatralnej MGOK-u. Obowiązkowy harmonogram pierwszej sesji obejmuje dwa punkty: złożenie ślubowania przez radnych i wybór przewodniczącego rady. Do czasu wyboru przewodniczącego sesję prowadzi najstarszy radny obecny na sesji. Będzie to p. Robert Czarnocki radny w Wojnowa. Według nieoficjalnych informacji na funkcję przewodniczącego rady zostanie zgłoszona p. Krystyna Zarzecka

 

Kogo wybraliśmy..

Kogo wybraliśmy... 2024-04-25 17:38.

Już wiemy. Od poniedziałku 8 kwietnia wiemy kogo wybraliśmy, gospodarzy, jak to się pięknie mówi, naszych, małych ojczyzn.

Wybierając tak mądrych ludzi, możemy ułatwić sobie życie, ale gdy okaże się, że wybraliśmy obiecywaczy, to będziemy mieli na kogo narzekać.

Czekamy więc na nowy napęd, na nowe środki finansowe i na nowe inwestycje i programy. A tych w kampanii ze strony nowego burmistrza i radnych padło wiele. M.in.:

  • pozyskiwanie środków zewnętrznych;
  • Obniżenie podatków;
  • Inwestycje w infrastrukturę drogową (drogi, chodniki, ścieżki rowerowe)
  • OZE i tańsza energia;
  • Rozbudowa świetlic wiejskich
  • Modernizacja infrastruktury rekreacyjno-sportowej

Również nowo wybrani radni szli do wyborów ze swoimi, nieraz bardzo ambitnymi programami. Będziemy czekać na ich realizację z niecierpliwością.

Więcej…

 

W Mordach wygrał Wawryniuk

W Mordach wygrał Wawryniuk. 2024-04-07 21:21.

Według nieoficjalnych informacji w Mordach wygrał Łukasz Wawryniuk. I on też wprowadził do rady wszystkich swoich radnych. Radni zgłoszeni przez komitet PiS nie przeszli.

 

Studio TV - Jan Ługowski

Studio TV - Jan Ługowski. -0001-11-30 00:00.
 

Przebudowa dróg na terenie Miasta i Gminy Mordy

Przebudowa dróg na terenie Miasta i Gminy Mordy. -0001-11-30 00:00.

Podpisano umowę na wykonanie inwestycji pod nazwą „Przebudowa dróg na terenie Miasta i Gminy Mordy"

W dniu 28.03.2024 r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Mordach, pomiędzy Miastem i Gminą Mordy, reprezentowanym przez Burmistrza Jana Pawła Ługowskiego oraz Skarbnika Lidię Agnieszkę Lipińską a Przedsiębiorstwem Robót Drogowych „Regionalne Drogi Podlaskie Sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach, które reprezentował Prezes Zarządu Mariusz Wierzchoś, podpisano umowę na wykonanie inwestycji pod nazwą „Przebudowa dróg na terenie Miasta i Gminy Mordy”.
Inwestycja swoim zakresem obejmuje przebudowę dróg gminnych i wewnętrznych w miejscowościach:

 

Więcej Tutaj:

 

Archiwum wyborów 1990-2005

mordy

Szukaj na stronie

Miasto i Gmina Mordy

miasto

Statut TPM

tpm

Zespół Oświatowy

banerzo

ZS Radzików Wielki

logo radzikow

e-mapa

zycie

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Tablica

Ładowanie