lista kandydatów

okregi

wyniki bur rada



Uniwersytet Trzeciego Wieku z Mordów w TVP3

Uniwersytet Trzeciego Wieku z Mordów w TVP3. 2020-01-21 19:02.

Fragment audycjii TVP3 z dnia  21 stycznia 2020 roku...

 

 

 

Wspomnienie o Helenie Chromińskiej

Wspomnienie o Helenie Chromińskiej. 2019-12-16 07:49.

HelenachHelena Chromińska urodziła się 10 sierpnia 1936 roku. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Tchórzewie kontynuowała naukę w Korespondencyjnym Liceum Ogólnokształcącym w Siedlcach gdzie w 1956 roku otrzymała świadectwo dojrzałości.

W latach 1956-1959 jako młody nauczyciel była kierowana do pracy w Szkołach Podstawowych w Trzciance, Stoku Lackim, Łęczyckach oraz w Wólce Proszewskiej w charakterze zastępstwa. Z dniem 1 września 1959 roku rozpoczęła pracę nauczyciela Szkoły Podstawowej w Radzikowie Stopkach.

Pracując, ciągle podnosiła swoje kwalifikacje korzystając z różnych form doskonalenia zawodowego. Dyplom ukończenia Studium Nauczycielskiego – kierunek geografia uzyskała w 1964 roku. Studia wyższe w zakresie nauczania początkowego ukończyła w 1981 roku.

Jej zaangażowanie, sumienność i wkładany trud były doceniane przez ówczesne Władze Oświatowe. Wśród nagród warto wspomnieć o odznaczeniu w 1977 roku Złotym Krzyżem Zasługi.

Od 1981 pracę dydaktyczno -wychowawczą łączyła z pełnieniem obowiązków administracyjnych pełniąc funkcją kierownika Punktu Filialnego, a później dyrektora Szkoły Podstawowej w Radzikowie Stopkach.

W 1987 roku przeszła na emeryturę pozostając nauczycielem w niepełnym wymiarze etatu. Od 1 września 1996 r. zaprzestała pracy dydaktycznej, ale cały czas była związana ze szkołą.

W swojej karierze zawodowej, była nauczycielem i wychowawcą kilku pokoleń młodych ludzi W tamtych trudnych czasach starała się uczyć nie tylko matematyki czy geografii ale przede wszystkim odwagi, odpowiedzialności, honoru i przyzwoitości. Działając w środowisku lokalnym znała nie tylko swoich uczniów, ale również ich Rodziców czy Dziadków. Niejednokrotnie podejmowała dla ich dobra niekonwencjonalne działania, wykraczające poza zakres jej obowiązków szkolnych. Nie mając do dyspozycji telefonu czy SMS, wsiadała na kolejny zajeżdżany rower i przemierzała kilometry aby rozwiązać wynikły problem wychowawczy, czy zadanie administracyjne. Absolwenci często wspominają ją jako osobę stanowczą i zdecydowaną dbającą o porządek i dyscyplinę, a jednocześnie troskliwą i ciepłą pomagającą zawiązać szalik czy włożyć buty.

W lutym 2001 roku Kapituła Nagród w uznaniu za wkład w dziedzinie nauki i oświaty przyznała Helenie Chromińskiej Nagrodę Starosty Siedleckiego. Również w tym samym roku doceniając działalność społeczną i trud włożony w wychowanie młodego pokolenia Rada Miejska w Mordach nadała Jej odznakę Zasłużony Dla Miasta i Gminy Mordy.

Zmarła dnia 13 grudnia 2019 roku.

 

Nadanie nowego sztandaru Szkole Podstawowej w Mordach

Nadanie nowego sztandaru Szkole Podstawowej w Mordach. 2019-12-09 22:21.

29 listopada 2019 r w Szkole Podstawowej im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach miała miejsce szczególna dla społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Waleriana Łukasińskiego  uroczystość – nadanie nowego sztandaru.

Główna część uroczystości poprzedzona została Mszą Świętą w kościele pw. Św. Michała Archanioła w trakcie, której ks. Piotr Wasyljew wikariusz parafii Mordy dokonał poświęcenia nowego sztandaru. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali w korowodzie do budynku „B” szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Po odegraniu Hymnu Państwowego prowadzący uroczystość Małgorzata Pasterska i Jerzy Wąsowski powitali zaproszonych gości a następnie odbyła się ceremonia pożegnania starych sztandarów: z 1928 i 1975 roku. Poczty tych sztandarów stanowili uczniowie:

1. Julia Andrunik, Zuzanna Głuchowska, Kamil Soszyński

2. Monika Chacińska, Aleksandra Kobak, Jakub Opłocki

3. Gabriela Miszczuk, Weronika Radzikowska, Krystian Musiejczuk

Następnie poczet sztandarowy nowego sztandaru składający się z rodzicówprzekazał nowy sztandar dyrektor szkoły p. Teresie Kozos, która następnie sztandar przekazała pocztowi uczniowskiemu.

Skład pocztu przedstawicieli Rady Rodziców to:

Pani    Ewelina   Domańska

Pani Katarzyna Nasiłowska

Pan Sylwester Chaciński

 Po prezentacji sztandaru w następnym etapie uroczystości było symboliczne wbicie gwoździ w drzewce sztandaru oraz przekazanie go dla społeczności szkolnej.

Po uroczystym ślubowaniu głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swych wypowiedziach podkreślili wyjątkowy charakter tej uroczystości.

W dalszej kolejności odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej przygotowana pod kierunkiem p. Katarzyny Marczak i p. Jacka Zdanowskiego. Uczniowie za swoje występy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

FILMY

1 CEREMONIA POŚWIĘCENIA NOWEGO SZTANDARU

 

2. CEREMONIA W SZKOLE

 

3. PRZEMÓWIENIA

 

4. WRĘCZENIE AKTÓW NADANIA TYTUŁU FUNDATORA

 

5. CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA

 

6. FOTOGRAFIE

 

 

 

III regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych

III regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych. -0001-11-30 00:00.

W dniu dzisiejszym w MGOK Mordy odbywa się III Regionalny Przegląd Teatróe Obrzędowych. Na scenie teatralnej wystepuje własnie zespół obrzedowy Wici z Trzcińca gmina Skórzec. Przed chwila wystąpił teatr z Hołowna gmina Podedworze powiat parczewski.

Przegląd przewidywany do godziny 12.00. Wstęp wolny.  ZAPRASZAMY.

Resized 20191123 100717 9495

 

101 rocznica Odzyskania Niepodległości

101 rocznica Odzyskania Niepodległości. 2019-11-09 21:17.

W przeddzień 101-ej  rocznicy Odzyskania Niepodległości na placu przed pomnikiem Niepodleglości a nastepnie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbyły się uroczystości związane z tą rocznicą.

O godz. 11.00 pod pomnik Niepodległości przybyli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mordach, burmistrz i władze gminne, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, orkiestra strażacka OSP Mordy, spoleczeństwo miasta. Tutaj po wysłuchaniu okolicznościowego referatu odczytanego przez ucznia Szymona Domańskiego wszyscy uczestnicy uroczystości rowno o 11.11 odspiewali 4-zwrotki Hymnu Państwowego. Śpiewanie odbyło się w ramach akcji MEN - "Szkola do hymnu".

Po złożeniu kwiatow i wieńców kończących uroczystości pod Pomnikiem uczestnicy udali się do MGOK na uroczystą akademię. Uroczystości w MGOK otworzył burmistrz jan Ługowski, który podzielił się refleksjami historycznymi związanymi z tym Świetem. Zwrócił się z apelem do rad pedagogicznych by w roku przyszłym - 2020 - ogłoszonym rokiem Bitwy Warszawskiej, czynnie włączyły dzieci i młodzież w to święto.

Po wystąpieniu burmistrza zebrani wysłuchali występów artystycznych w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej. Zebrani z uwagą wysłuchali montażu patriotycznego i pieknych okolicznościowych pieśni. Spektak powstał pod kierunkiem nauczycieli: Katarzyny Marczak i Jacka Zdanowskiego (oprawa muzyczna).

Na koniec wysłuchano refleksji patriotycznych radnego Rady Miejskiej w Mordach Gustawa Dmowskiego.

 

Archiwum wyborów 1990-2005

mordy

Szukaj na stronie

Miasto i Gmina Mordy

miasto

Zespół Oświatowy

banerzo

ZS Radzików Wielki

logo radzikow

e-mapa

zycie

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Tablica

Ładowanie