lista kandydatów

okregi

wyniki bur rada"świenta prawda, tys prowda i gówno prowda"

"świenta prawda, tys prowda i gówno prowda" . 2011-12-05 07:19.

W artykule TS nr 47 str. pt. „To nie fair, panie burmistrzu..." były burmistrz Andrzej Piotrowski chwali się swoją wiedzą samorządową mówiąc: „...Poza tym nie ma mowy o wprowadzeniu zarządu komisarycznego z tytułu zadłużenia. Jest to możliwe tylko w przypadku śmierci szefa samorządu lub skazanie go prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne. Wyjaśniam to wszystko po to, aby mieszkańcy gminy wiedzieli, jaka jest prawda...". Powyższe słowa niepochlebnie świadczą o wiedzy prawnej długoletniego  włodarza gminy i jak  mniemam  samorządowca.

Pan Piotrowski zarzucając obecnemu burmistrzowi „wprowadzanie w błąd opinii publicznej" powinien wiedzieć, w jakich sytuacjach można wprowadzić zarząd komisaryczny. A można go wprowadzić w:

  • w sytuacji nierokującej nadziei na szybką poprawę i przedłużający się brak skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez organy gminy, samorządu powiatu oraz samorządu województwa.
 

Aktywność bycia u schyłku życia

Aktywność bycia u schyłku życia. 2011-12-05 12:10.

Zakończyły się zajęcia komputerowe dla seniorów realizowane w ramach projektu „Aktywność bycia u schyłku życia" realizowanego przez fundację „Donum" ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Realizacja projektu możliwa była dzięki staraniom p. Ewy JAROCKIEJ – prezesa tej fundacji.

Zajęcia prowadzone były w pracowni komputerowej szkoły podstawowej w Mordach we wrześniu i październiku 2011 roku. Uczestniczyło w nich 11 seniorów z terenu miasta i gminy.

Celem tej części projektu było szkolenie w zakresie wykorzystania komputera i Internetu do poprawy jakości życia codziennego.

UWAGA: Zajęcia tego typu będą dalej prowadzone w szkole podstawowej w każdy czwartek w godz. 13.30 – 16.oo. Zapraszam przede wszystkim seniorów.

W grudniu i styczniu zaplanowałem kurs internetowy dla rodziców uczniów ze szczególny uwzględnieniem bezpieczeństwa w Internecie.

 

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Czepielinie

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Czepielinie. 2011-11-14 10:50.

W dniu trzynastego listopada 2011 roku uroczyście oddano do użytku mieszkańcom wyremontowaną świetlicę wiejską w Czepielinie. Tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonała Pani Ewa Orzełowska – członek zarządu sejmiku mazowieckiego w towarzystwie Burmistrza Miasta i Gminy Mordy Pana Jerzego Wąsowskiego, sołtysa wsi Czepielin Pana Karola Żylaka i sympatycznej przedstawicielki najmłodszej społeczności Ani.

Wśród zaproszonych gości byli radni Rady Miejskiej z przewodniczącą Panią Jolantą Franczuk, przewodniczący Rady Powiatu Henryk Brodowski, wójt gminy Mokobody Pani Księżopolska. Na zaproszenie seniorów z koła emerytów przybyła również Pani Justyna Kopeć-Stępnik – poprzednia Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach. Lekko spóźniony przybył na uroczystość poseł Krzysztof Borkowski.

Po przecięciu wstęg i poświęceniu obiektu wewnątrz wysłuchano okolicznościowych przemówień: Burmistrza , Pani Orzełowskiej, posła Borkowskiego, Pana Brodowskiego i wójta gminy Mokobody. Wręczono również mieszkańcom prezenty: Pani Ewa Orzełowska podarowała komplet filiżanek a wójt gminy Mokobody – obraz. Również radni naszej rady ofiarowali prezent.

Witając zaproszonych gości i mieszkańców burmistrz Jerzy Wąsowski zaznaczył, że decyzja o remoncie świetlicy została podjęta w poprzedniej kadencji Rady. Podziękował b, burmistrzowi Andrzejowi Piotrowskiemu, radnym i Pani Justynie Kopeć-Stępnik.

Na zakończenie wysłuchano pieśni w wykonaniu chóru seniorów z Czepielina. Wystąpił również kabaret Kola Emerytów z Mordów.

Całość uroczystości zamknęła wspólna biesiada i zabawa.

 

Święto Niepodległości - uroczystości w Mordach

Święto Niepodległości - uroczystości w Mordach. 2011-11-13 11:14.

Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada, to najważniejsze święto państwowe, ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskanie przez Naród Polski niepodległości.

Z okazji dziewięćdziesiątej rocznicy tego święta, władze samorządowe, delegacje szkół i organizacji Gminy Mordy wzięły udział w Mszy w intencji Ojczyzny. Jak co roku w uroczystościach wzięli również udział liczni mieszkańcy miasta i gminy.

Po Mszy uroczyście przemaszerowano, przy dźwiękach orkiestry strażackiej, do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach. Tutaj wysłuchano pięknego montażu muzyczno-poetyckiego przygotowanego przez uczniów Gimnazjum numer 1 w Mordach pod kierunkiem nauczycieli:. pp. Krystyny KANIEWSKIEJ-PIETRASIK, Małgorzaty PASTERSKIEJ i Krzysztofa DANILUKA.

Po tej jakże patriotycznej części zebrani mogli obejrzeć prezentację młodych sztangistów Ludowego klubu Sportowego z Siedlec. Wśród młodych sportowców była m.in. pochodząca z Mordów Ela WALAS. Jak zapowiedziano – w Mordach również powstała sekcja podnoszenia ciężarów. Treningi będą odbywały się w Domu Kultury. Opiekunem sekcji został nauczyciel gimnazjum Maciej Kośmider.

Na koniec delegacja władz samorządowych oraz mieszkańców Mordów   udała się do Majówki by tutaj na kopcu Marszałka Piłsudskiego złożyć wiązanki kwiatów przed pomnikiem „Niepodległości”.

Tutaj film

 

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Klimontach

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Klimontach. 2011-11-11 21:12.

W dniu 15 października 2011 roku odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Klimontach. W uroczystości obok władz gminnych - burmistrza, radnych i urzędników - uczestniczyła Pani Ewa Orzełowska reprezentująca Urząd Marszałkowski  oraz p. Marek Gorzała - radny powiatowy. Tłumnie przybyli mieszkańcy Klimont, sponsorzy i inni zaproszeni goście.

Odnowiona świetlica wygląda imponujaco. Mogą tutaj odbywać sie nie tylko tego typu uroczystości, ale i wesela. Oprócz tego wszyscy  - dzieci, młodzież i dorośli - mogą korzystać  z wielu  atrakcji w tym i sportowych.

Po części oficjalnej rozpoczęła się wspaniała zabawa trwająca do późnych godzin nocnych.

FILM obejrzysz  TUTAJ

 

Archiwum wyborów 1990-2005

mordy

Szukaj na stronie

Miasto i Gmina Mordy

miasto

Zespół Oświatowy

banerzo

ZS Radzików Wielki

logo radzikow

e-mapa

zycie

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Tablica

Ładowanie