lista kandydatów

okregi

wyniki bur rada

TPM 23 maja 2024O Gminnej Spółce Komunalnej

O Gminnej Spółce Komunalnej. 2024-05-19 16:23.

Wybory samorządowe przeszły już do historii. Podczas burzliwej kampanii nie zawsze uczciwej i prawdziwej padało wiele niepotwierdzonych informacji. Służyło to przedewszystkim wzbudzaniu wśród wyborców emocji. Bo jak powiedział w serialu "Ranczo" genialny Czerepach "W polityce nie liczą się fakty, w polityce liczą się emocje". Święte słowa!  Kampania dawno się skończyła ale emocje nadal są podgrzewane. Temu mają służyć rozpowszechniane metodą " z ucha do ucha" informacje jakoby udziałowcami Spółki były prominentne osoby z poprzednich władz gminy. Sprawdziłem ile jest w nich prawdy.  Gminna Spółka Komunalna w Mordach została utworzona 9 marca 2021 r.  Prezesem Spółki jest Pani Magdalena Gmitrzuk. 100% udziałów w Spółce ma Miasto i Gmina Mordy (3941 udziałów o łącznej wartości 394 112,00 zł). No cóż , niektórym nadal zależy na podgrzewaniu emocji. Chcą pewnie uzasadniać, że stara władza była "be" a nowa to dopiero będzie "cacy". Oby tak było.

gsk

źródło: Dane rejestrowe Gminnej Spółki Komunalnej

 

Powołanie zastępcy burmistrza

Powołanie zastępcy burmistrza. 2024-05-17 16:30.

W dniu 15 maja burmistrz Łukasz Wawryniuk powołał p. Piotra Michalaka na stanowisko zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Mordy. Pan Piotr Michalak będzie pracował na tym stanowisku na 1/2 etatu. Zatrudniony został na czas nieokreślony.

 

 

Psi problem rozwiązany

Psi problem rozwiązany. 2024-05-07 18:41.

Tu z przed objęciem stanowiska przez nowego burmistrza uporządkowany został problem jednego z mieszkańców gminy i jego licznych psów.

W dniu wczorajszym (6 maja) mieszkaniec został zabrany do szpitala a w dniu dzisiejszym psy wyłapane i odstawione do schroniska.

Stado psów stanowiło zagrożenie dla przechodniów, był nawet jeden przypadek pogryzienia. Urząd gminy podejmował wcześniej kilkakrotne interwencje w celu rozwiązania problemu.   

 

I sesja Rady Miejskiej kadencji 2024-2029

I sesja Rady Miejskiej kadencji 2024-2029. 2024-05-06 16:34.

obrady6 maja 2024 r. odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Mordach. Sesję otworzył najstarszy wiekiem radny p-. Robert Czarnocki z Wojnowa i on też poprowadził pierwszą część obrad.

Porządek obrad był bardzo krótki: nowo wybrani radni otrzymali zaświadczenia o wyborze a następnie złożyli ślubowanie. Do roty ślubowania wszyscy dodali formułę "Tak mi dopomóż Bóg". Następnie ślubowanie złożył burmistrz-elekt p. Łukasz A. Wawryniuk. Po ślubowaniu wygłosił krótkie przemówienie w którym podziękował wyborcom, radnym i sztabowi wyborczemu. Kończąc podziękował również byłemu już burmistrzowi Janowi Ługowskiemu.

Do funkcji przewodniczącego zgłoszono tylko jedną kandydaturę p. Katarzyny Gizińskiej z Suchodołu Wielkiego i ona też w głosowaniu tajnym jednomyślnie (I5 głosów) została wybrana na to stanowisko. Wiceprzewodniczącą rady została p. Krystyna Zarzecka z Mordów (10 głosów), jej kontrkandydat Karol Żylak z Czepielina uzyskał poparcie 5 radnych. Taki wynik głosowania jest odzwierciedleniem układu sił w radzie: radni Trzeciej Drogi - PSL i radni wybrani z komitetu "Czas na zmiany" mają łącznie 10 głosów (7+3); radni wybrani z KW PiS mają 5 głosów. 

Na sesji obecna była sekretarz p. Monika Nasiłowsk-Osik i najwidoczniej pogłoski o jej odejściu z dniem 30 kwietnia były nieprawdziwe.

Link do nagrania: Sesja Rady Miejskiej w Mordach – 06.05.2024 - Telewizja Powiatowa - TVPowiat

 

Zmiany w Urzędzie

Zmiany w Urzędzie. 2024-04-29 18:21.

Według nieoficjalnych informacji z dniem 1 maja 2024 roku nastąpią poważne zmiany kadrowe w UMiG. Odchodzi skarbnik p. Lidia Lipińska  oraz sekretarz urzędu p. Monika Nasiłowska-Osik. Obie Panie podejmą pracę w innych urzędach 

Pani Lidia Lipińska stanowisko skarbnika gminy pełniła od  2015 roku. Pani Monika Nasiłowska-Osik stanowisko sekretarza objęła w 2022 roku.

Nie będą to jedyne zmiany kadrowe, ale o tym więcej w najbliższym czasie.

 

Archiwum wyborów 1990-2005

mordy

Szukaj na stronie

Miasto i Gmina Mordy

miasto

Historia Miasta i Gminy

 

baner

Statut TPM

tpm

Zespół Oświatowy

banerzo

ZS Radzików Wielki

logo radzikow

e-mapa

zycie

SM Mordy

sm

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Tablica

Ładowanie