Get Adobe Flash player


Uroczyste otwarcie ulicy Glinianej po przebudowie

Uroczyste otwarcie ulicy Glinianej po przebudowie. 2018-07-16 06:22.

wiatowa ulica Gliniana w Mordach od przeszło 20 lat była jedną z najbardziej zaniedbanych i niebezpiecznych ulic  nie tylko w naszej gminie, ale chyba i w całym powiecie. Dziury, wyrwy i spękania. Niczym poligon testowała  wytrzymałość aut.
Od lat ulica była przez to tematem dyżurnym wszystkich wyborów – tych lokalnych i tych ogólnopolskich. Obiecywali jej naprawę kandydaci, kandydaci na kandydatów, starostowie i burmistrzowie, zawiązywano komitety, zbierano podpisy… i nic się nie działo. Starostwo powiatowe w Siedlcach – właściciel ulicy – od lat niezmiennie zasłaniało się brakiem pieniędzy na odbudowę a później zaczęło uzależniać remont od… pomocy finansowej gminy. Pomocy tej Rada Miejska w Mordach przez kolejne kadencje z różnych względów –  najczęściej z powodu mizerii budżetowej – odmawiała. Ulicy nie  pomogło nawet to, że w kadencji 2016-2010 jednym z  członków zarządu powiatu był mieszkaniec Mordów.

To co nie udało się poprzednim burmistrzom  zrealizował dopiero obecny  burmistrz Jan Ługowski. Już na początku kadencji – w roku 2015 – zgodnie ze swoja obietnicą wyborczą  rozpoczął zabiegi u władz powiatowych o wprowadzenie przebudowy ulicy Glinianej do budżetu powiatu. W tym samym roku ulicę wysypano tłuczniem co okazało się jednak zabiegiem krótkotrwałym. W końcu 2016 roku udało się wprowadzić remont ulicy do planu remontów powiatu. Wiosną 2017 roku Rada Miejska w Mordach podjęła dwie uchwały o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi w wysokości 450 tys.zł.

Jesienią 2017 roku przystąpiono do pierwszego etapu remontu. Wykonano odwodnienie a przy okazji położono również przewody gazowe. Drugi etap odnowy ulicy kontynuowano wiosną bieżącego roku.

PIC 0021

W dniu 13 lipca 2018 roku nastąpiło uroczyste otwarcie przebudowanej ulicy. Oprócz licznie zebranych mieszkańców uczestniczyli  w uroczystości: starosta siedlecki Dariusz Stopa, Burmistrz Miasta i Gminy Jan Ługowski, członek Zarządu Powiatu Mieczysław Ślaz, radni powiatowi Jolanta Franczuk i Marek Gorzała, radni Rady Miejskiej na czele z przewodniczącą Ewą Jarocką. Symbolicznego poświęcenia ulicy dokonał ksiądz Karol Klewek – proboszcz parafii w Mordach. Do symbolicznego przecięcia wstęgi stanęło wiele osób nie wyłączając najmłodszych mieszkańców ulicy Glinianej. Patrząc na kilkaset metrów drogi z kostki, z ułożonymi wygodnymi chodnikami, które mają wyprofilowane wjazdy, a ulica posiada kanalizację, odwodnienie i przygotowana jest do gazyfikacji  można się tylko cieszyć. Obecny stan ulicy zapewnia jej mieszkańcom komfort życia, o którym marzyli przez kilkadziesiąt lat. Stąd też piątkowa uroczystość szybko przekształciła się w lokalny festyn, na którym nie zabrakło kanapek, ciast i napojów oraz wspaniałego tortu wypieczonego przez Panią Ewę Gozdek – mieszkankę tej ulicy.

 

 

Poprawiony (poniedziałek, 16 lipca 2018 07:22)

 

Wybory archiwalne

mordy

Szukaj na stronie

Miasto i Gmina w fotografii

 

Statut TPM

tpm

strona spmordy

Zespół Oświatowy

banerzo

ZS Radzików Wielki

logo radzikow

zycie

Telewizja Interaktywna

cyfrowa_logo

sm

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości