lista kandydatów

okregi

wyniki bur rada

TPM 23 maja 2024Przedostatnia sesja Rady Miejskiej

Przedostatnia sesja Rady Miejskiej. 2018-10-08 21:51.

28 września 2018 roku odbyła się LI sesja Rady Miejskiej, zapewne przedostatnia w tej kadencji. Uczestniczyło w niej 13 radnych (nieobecni Jarosław Dębski i Zacharczuk Andrzej Zdzisław). Na sesję przybyła z "niezapowiedzianą"  wizytą Janina Ewa Orzełowska - wicemarszałek Województwa Mazowieckiego w towarzystwie dyrektora mazowieckiego zarządu dróg i fotografa. Radni i władze byli tą, niezapowiedzianą wizytą zaskoczeni, gdyż byla to pierwsza wizyta p. Orzełowskiej na sesji naszej rady mimo, że w sejmiku mazowieckim jest ona kolejną już kadencję. Jeden z radnych najwidoczniej był na tę wizytę przygotowany, gdyż wyciagnął dyktafon (lub był to telefo)ukryty w etui aparatu telefonicznego  i całą dośc długą dyskusję ( ponad godzinną) nagrywał (nagrywanie nie jest zabronione). Ciekawe w jakim celu? Czyżby miały paść podczas tej "wizyty" jakieś slowa, ktore zdykredytują burmistrza i radę? Czy pani marszalek po to tylko przybyła? Czy dlatego też nie było na sesji kandydującego na fotel burmistrza p. Jaroslawa Dębskiego? 

Słuszne wydawały się też opinie co niektórych, iż wizyta ta jest stricte polityczna i wyborcza zwlaszcza, że  żadnych konkretów pani marszalek nie przywiozła ze sobą co slychać na nagraniu.. Bo, że będzie dalej remontowana droga wojewódzka od Wyczółek do Mordów "na wiosnę" 2019 roku trudno jest uwierzyć. Pani Orzełowska obiecywała remont tej drogi też "na wiosnę"...tyle, że miało to być bodajże w roku 2015 (mówila o tym na festynie w roku 2014 przed kampanią samorządową). I obecne obietnice wypadły dośc blado - nie padły żadne konkretne terminy, za to kilka zastrzeżeń typu "jak wyjdzie przetarg". (zreszta proszę się wsluchać w nagranie) Konkretem natomiast bylo dofinanowanie Urzędu Marszałkowskiego do zakupu samochodu strażackiego dla OSP Mordy w wysokości 120 tys. zł tyle, że burmistrz i radni o tym już wcześniej wiedzieli.

 

Pierwsza częśc sesji przebiegła sprawnie. Radni w głosowaniach przyjęli protokoły z poprzednich sesji, wysłuchali informacji burmistrza, zapoznali się z pracą stałych komisji. Skarbnik gminy przedstawiła informację o wykonaniu budżetu za I półrocze. Informacja zostala przez radę przyjęta. (szczegóły w pliku dźwiękowym). Po przyjęciu uchwał zmieniających budżet Przewodnicząca Rady zarządziła przerwę.

Dyskusja z nieoczekiwanym "gościem"

Przewodnicząca Rady oglosila przerwę w obradach - nie zraziło to jednak Pani marszalek, która dziarsko zasiadła wśrod radnych "opozycji" i bez zgody przewodniczącej rozpoczęła...Nagrywajacy uniośł oczy ku niebu udając, że to nie on.. I się zaczęło.

Cześć 3

Uchwały

Część 4

Uchwały i sprawy różne

 

C.D.N.

 

Poprawiony (poniedziałek, 08 października 2018 22:51)

 

Archiwum wyborów 1990-2005

mordy

Szukaj na stronie

Miasto i Gmina Mordy

miasto

Statut TPM

tpm

Zespół Oświatowy

banerzo

ZS Radzików Wielki

logo radzikow

zycie

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Tablica

Ładowanie