lista kandydatów

okregi

wyniki bur rada

TPM 23 maja 2024Nabór na szkolenia

Nabór na szkolenia. 2018-09-29 21:56.

fundusze eur

Od października br. rusza nabór kandydatów do szkoleń w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych województwa mazowieckiego” realizowanego przez gminę Mordy w okresie od września 2018 do września 2019 roku. Gmina pozyskała na ten cel z Funduszy Europejskich 126 tys. zł. Projekt ma objąć mieszkańców gminy mających 25 lat i więcej. Warunkiem przyznania grantów jest udział w projekcie Seniorów.

Organizatorzy przewidują realizację następujących modułów szkoleniowych:

  1. „Rodzic w Internecie” - adresowany do rodziców/opiekunów dzieci uczących się w szkołach/ podstawowych na terenie miasta i gminy Mordy. Podczas realizacji tego modułu przewidywane jest szkolenie rodziców z obsługi dziennika elektronicznego.
  2. „Rolnik w sieci” – nasza gmina ma charakter wybitnie rolniczy, dlatego też decydujemy się na wybór modułu, który jest przeznaczony przede wszystkim dla rolników. Przemawia za tym wyborem również to, że coraz częściej wymaga się od rolników podstawowych i średnio zaawansowanych kompetencji cyfrowych np. od roku 2018 wnioski o dopłaty rolnicze składane są wyłącznie w formie elektronicznej.
  3. „Działam w sieciach społecznościowych ” – wybieramy ten moduł, który według naszych założeń przeznaczony będzie głównie dla osób z grupy 60+. Realizacja tego modułu pozwoli osobom starszym, niejednokrotnie samotnym, nabyć umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się po sieci a przede wszystkim na nawiązywanie i kontynuowanie znajomości. Ludzie starsi to niejednokrotnie anonimowi twórcy tworzący poezję, piszący prozę, malujący obrazy. Realizacja standardów wymagań tego modułu pozwoli na to by wreszcie przestali być anonimowi a swoimi osiągnięciami mogli podzielić się z innymi w sieci.

   Podczas realizacji każdego modułu będziemy kształtować również umiejętności korzystania z e-administracji w tym również korzystania z EPUAP i konta zaufanego, zgodnie ze standardem wymagań.

Szkolenia prowadzone będą w cyklu sobotnio-niedzielnym. Łącznie każdy uczestnik weźmie udziela w 16 godzinach kursu. Szkolenia prowadzone będą głównie w Mordach w szkolnych pracowniach komputerowych. Podczas zajęć uczestnicy otrzymywać będą posiłki.

Zapisy przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Mordach oraz w Szkole Podstawowej w Mordach. (szczegółowo napiszemy w poniedziałek)

Poprawiony (sobota, 29 września 2018 22:56)

 

Archiwum wyborów 1990-2005

mordy

Szukaj na stronie

Miasto i Gmina Mordy

miasto

Statut TPM

tpm

Zespół Oświatowy

banerzo

ZS Radzików Wielki

logo radzikow

zycie

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Tablica

Ładowanie