lista kandydatów

okregi

wyniki bur rada

TPM 23 maja 2024II sesja RM w Mordach

II sesja RM w Mordach. 2024-05-19 16:13.

wladze w komplecieW dniu 17 maja 2024 r. odbyła się II sesja Rady Miejskiej kadencji 2024-2029. Porządek obrad nie był zbyt rozbudowany. Rada miała ustalić składy osobowe stałych komisji. Już na początek burmistrz Łukasz Wawryniuk wniósł poprawki do porządku obrad proponując podjęcie uchwały w sprawie wynagrodzenia burmistrza oraz uchwały o odwołaniu i powołaniu skarbnika miasta i gminy. Poprawki zostały jednogłośnie przyjęte.

Po przyjęciu porządku obrad i protokołu z ostatniej sesji (przyjęte jednogłośnie) burmistrz złożył sprawozdanie z prac między sesjami. Poinformował radnych o ważnych wydarzeniach, w których uczestniczył oraz o przebiegu prac podjętych jeszcze za poprzedniego burmistrza Jana Ługowskiego: II etapie budowy oczyszczalni ścieków, przebudowie dróg gminnych, budowie świetlicy wiejskiej w Radzikowie Stopkach i prac wokół świetlicy wiejskiej w Głuchowie (tutaj podpisano umowę z Urzędem Marszałkowskim). Przedstawił również zastępcę burmistrza powołanego w dniu 15 maja 2024 r.

biblioteczkaZ nowych inwestycji wymienił zamontowanie w dniu dzisiejszym na placu w Mordach biblioteczki pozyskanej ze środków Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej.

Rada odwołała jednogłośnie skarbnika gminy p. Lidię Lipińską, która podjęła pracę skarbnika w Starostwie Powiatowym w Siedlcach. Równocześnie na stanowisko skarbnika gminy powołano p. Sylwię Marię Paryłę (jednogłośnie).

Przyjęto głosami 14-a i 1-wstrzymującym propozycję burmistrza ustalającą jego wynagrodzenie (patrz: artykuł niżej).

Pan Jacek Zdanowski zgłosił członków do wszystkich komisji stałych rady. Propozycje te zostały przyjęte jednogłośnie. Wybrano przewodniczących komisji: Komisji rewizyjnej – p. Bartosz Kupiński z Krzymosz; Skarg Wniosków i Petycji p. Robert Czarnocki z Wojnowa.

W sprawach różnych wystąpił radny powiatowy p. Marek Gorzała. Złożył on gratulację nowej skarbnik gminy wręczając jej bukiet kwiatów. Wręczył również drobny upominek burmistrzowi Łukaszowi Wawryniukowi.

Pan Dariusz Miazga zaapelował do burmistrza o równe traktowanie radnych.

 

Nagranie sesji: TVPowiatowa

{jcomments on}

Poprawiony (niedziela, 19 maja 2024 17:13)

 

Archiwum wyborów 1990-2005

mordy

Szukaj na stronie

Miasto i Gmina Mordy

miasto

Historia Miasta i Gminy

 

baner

Statut TPM

tpm

Zespół Oświatowy

banerzo

ZS Radzików Wielki

logo radzikow

zycie

SM Mordy

sm

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Tablica

Ładowanie