lista kandydatów

okregi

wyniki bur rada

TPM 23 maja 2024Kogo wybraliśmy..

Kogo wybraliśmy... 2024-04-25 17:38.

Już wiemy. Od poniedziałku 8 kwietnia wiemy kogo wybraliśmy, gospodarzy, jak to się pięknie mówi, naszych, małych ojczyzn.

Wybierając tak mądrych ludzi, możemy ułatwić sobie życie, ale gdy okaże się, że wybraliśmy obiecywaczy, to będziemy mieli na kogo narzekać.

Czekamy więc na nowy napęd, na nowe środki finansowe i na nowe inwestycje i programy. A tych w kampanii ze strony nowego burmistrza i radnych padło wiele. M.in.:

  • pozyskiwanie środków zewnętrznych;
  • Obniżenie podatków;
  • Inwestycje w infrastrukturę drogową (drogi, chodniki, ścieżki rowerowe)
  • OZE i tańsza energia;
  • Rozbudowa świetlic wiejskich
  • Modernizacja infrastruktury rekreacyjno-sportowej

Również nowo wybrani radni szli do wyborów ze swoimi, nieraz bardzo ambitnymi programami. Będziemy czekać na ich realizację z niecierpliwością.

A oto nowo wybrani radni VII kadencji na lata 2024-2029 i ich programy (fotografie i programy z ulotek wyborczych oraz Facebooka):

 

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Piotr Adamczuk

adamczuk1
Wybrany DO RADY MIEJSKIEJ - OKRĘG NR 9 (Mordy - ulice: Kościuszki numery nieparzyste, 3 Maja, Olchowa, Pusta, Sienkiewicza, Słowackiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

Piotr Adamczuk (30 l.) – wykształcenie wyższe. Od początku swojego życia związany z Mordami, gdzie się urodził, wychował i mieszka. Jest optymistą z racjonalnym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość. Wierzy w ludzi i dobro, które tkwi w każdym z nas. Jest także otwarty na potrzeby innych. Jako członek Rady Miejskiej chce podjąć starania, aby Mordy były miastem przyjaznym dla mieszkańców – pamiętały o swojej historii, ale również rozwijały się dla przyszłości. By były miejscem, gdzie decyzje są podejmowane transparentnie, z uwzględnieniem i poszanowaniem oczekiwań Mieszkańców. Pragnie również, aby to miasto i gmina było samorządem, w którym radni są faktycznymi przedstawicielami Mieszkańców. Swoją osobą chciałby udowodnić, że młodzi ludzie są gotowi do wzięcia odpowiedzialności za losy naszej małej Ojczyzny. Jego priorytety jako radnego: remont istniejących dróg i chodników, co zapewni bezpieczeństwo i aktywizację mieszkańców, poprawa komunikacji autobusowej, zacienienie i zadrzewienie placu zabaw i rynku w Mordach. 

 


  2. Skolimowski Daniel

skolimowskiWYBRANY DO RADY MIEJSKIEJ - OKRĘG NR 1 (Mordy ulice: Czereśniowa, Jagodowa, Malinowa, Morelowa, Ogrodowa, Wiśniowa, Żwirki i Wigury)

 Daniel Skolimowski (43 l.) – wykształcenie wyższe (mgr inż. zootechniki). Mąż, ojciec 3 córek. Pracuje jako inżynier budowy. Zainteresowania: wędkarstwo, sport i dobry film. Kandyduje, bo uważa, że Nasze Miasto i Gmina potrzebuje zmian. Kładzie nacisk na rzetelność i stawianie dobra ogółu nad interes własny. Jako przyszły radny będzie zabiegał o dialog z Mieszkańcami danego obszaru przed przystąpieniem do inwestycji, która bezpośrednio ich dotyczy oraz rzetelny nadzór nad prowadzonymi pracami.

 Motto życiowe: „Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku”

 Już czas…”

 


 

3. Stokowska Monika

Stokowska MonikaWYBRANA DO RADY MIEJSKIEJ - OKRĘG NR 4 (Mordy ulice: Gliniana, Kościuszki numery parzyste, Olędzka, Polna)

Monika Stokowska (38 l.) – wykształcenie wyższe pedagogiczne. Żona, matka 2 dzieci. Jej pasją jest praca z ludźmi i dla dobra ludzi. Bliskie są jej sprawy dzieci, młodzieży, dorosłych i Seniorów. Kandyduje, bo potrzeby Mieszkańców są jej potrzebami – mieszka tu od urodzenia. Jako przyszła radna stawia na rozwój Miasta i Gminy Mordy i inwestycje oraz na komunikację międzyludzką. Jej dewizą jest: „Żyj tak jakby jutra miało nie być”.

„Gmina dla Mieszkańców, a nie Mieszkańcy dla Gminy”

 


4. Zarzecka Krystyna

zarzEckaWYBRANA  DO RADY MIEJSKIEJ - OKRĘG NR 3 (Kolonia Mordy, Mordy - ulice: Cmentarna, 8 Dywizji Wojska Polskiego, Kolejowa, Narutowicza, Składowa). RADNA KADENCJI 2010-2014.

Krystyna Maria Zarzecka (58 l.) – wykształcenie wyższe pedagogiczne, wieloletni dyrektor ZSP w Mordach (1999-2020) oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych. Mężatka, matka 2 dzieci oraz babcia. Radna Rady Miejskiej w Mordach w kadencji 2010-2014. Jako przyszła radna chce wspierać edukację, kulturę, sport, turystykę i rekreację, a także rozwój działalności gospodarczej, pozyskiwanie środków zewnętrznych na rozwój Miasta i Gminy oraz fotowoltaikę dla Mieszkańców. Jako radna będzie walczyć o stabilizację podatków od nieruchomości, rozszerzenie oferty kulturalnej, zwiększenie bezpieczeństwa oraz budowę nowych chodników i ścieżek rowerowych. Jej życiowe motto to: „Szacunek do drugiego człowieka”.

„Pokolenia łączy wspólny cel – Nasza przyszłość”

Radna kadencji 2010-2014


5. Jacek Zdanowski

zdanowskiWYBRANY DO RADY MIEJSKIEJ - OKRĘG NR 2 (Mordy ulice: Armii Krajowej, ks. Brzóski, Kilińskiego, 11 Listopada, Parkowa, Plac Zwycięstwa, Przechodnia, ks. Skorupki, Szkolna)

Jacek Zdanowski (55 l.) – wykształcenie wyższe. Żonaty, 3 dzieci, nauczyciel historii i muzyki w Zespole Oświatowym w Mordach. Kandyduje do Rady Miejskiej, bo leży mu na sercu rozwój i dobro Miasta i Gminy Mordy. Stawia na rozwój oświaty i kultury, tworzenie ścieżek rowerowych i chodników, nowych boisk i infrastruktury sportowej, reaktywację drużyny piłkarskiej Polonez Mordy, pozyskiwanie środków unijnych i krajowych, stworzenie warunków do rozwoju dla przedsiębiorstw oraz na obniżenie podatków. Jego dewizą życiową są słowa: „Każdy nowy dzień to nowa szansa na sukces”.

„Czas na zmiany!”

 


6. Gizińska Katarzyna

WYBRANA DO RADY MIEJSKIEJ - OKRĘG NR 14 (Klimonty, Płosodrza, Rogóziec, Sosenki-Jajki, Suchodołek, Suchodół, Wielki, Wólka-Biernaty)

gizińskaKatarzyna Magdalena Gizińska (44 l.) – wykształcenie wyższe; żona, matka jednej córki. Całe życie związana z Gminą Mordy i z rolnictwem. Jej hobby to rośliny i zwierzęta. Tym zajmuje się zawodowo, jak i w wolnym czasie. Jest koordynatorem łańcuchów dostaw. Kandyduje, bo chce być przedstawicielem swojego okręgu i wspierać oraz dbać o sprawy Mieszkańców MiG Mordy. Jako przyszła radna stawia na poprawę infrastruktury, podjęcie działań mających na celu poprawę i optymalizację bezpieczeństwa Mieszkańców, rozwój kultury i edukacji oraz na gminę przyjazną środowisku. Cechuje ją sumienność, zaangażowanie, rzetelność.

„Przyszłość Gminy leży w naszych rękach!”


 

7. Czarnocki Robert

czarnocki1Wybrany DO RADY MIEJSKIEJ - OKRĘG NR 15 (Głuchów, Stara Wieś, Wojnów)

Robert Czarnocki (61 l.) – przedsiębiorca, żonaty, 2 synów. Kandyduje do Rady Miejskiej w Mordach, ponieważ stawia na rozwój Miasta i Gminy Mordy, chce m. in., by w gminie było więcej OZE, przydomowych oczyszczalni.. Jest za obniżeniem podatków oraz za ulgami w podatkach rolnych. Jest za zmianami w Planie Zagospodarowania Przestrzennego w niektórych rejonach gminy.
„Czas na zmiany!”


 

KW Prawo i Sprawiedliwość 

 

radzikowski Grezgorz1. Grzegorz Radzikowski

Wybrany DO RADY MIEJSKIEJ W MORDACH w okręgu wyborczym nr 12 Radzików Wielki, Radzików‑Kornica, Radzików‑Oczki - LAT 44

radny kadencji 2010-2014, 2018-2024

 

 

Ostojski Andrzej2. Andrzej Ostojski

Wybrany DO RADY MIEJSKIEJ W MORDACH w okręgu wyborczym nr 13 Ostoje, Pióry Wielkie, Pióry-Pytki, Ptaszki, Wólka Soseńska - lat 54

radny kadencji 2014-218 i 2018-2024

 

 

 

3. Janusz Zarzycki

Zarzycki Janusz PISWybrany DO RADY MIEJSKIEJ W MORDACH w okręgu wyborczym nr 11 Radzików-Stopki, Wielgorz - lat 58

Radny kadencji 2010-2014, 2014-218,2018-2024

 

 

 

 

 

4Miazga Dariusz Dariusz Miazga - 

Wybrany DO RADY MIEJSKIEJ W MORDACH w okręgu wyborczym nr 7Czepielin-Kolonia, Czołomyje, Doliwo, Ogrodniki, Olędy  - lat 39

 

 

 

 

 

5. Żylak Karol pisKarol Żylak

Wybrany DO RADY MIEJSKIEJ W MORDACH w okręgu wyborczym nr 6 Czepielin lat - 45

 

 

 

 

 

 


 

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „CZAS NA ZMIANY W MIEŚCIE I GMINIE MORDY”

1. Ireneusz Denis - Wybrany DO RADY MIEJSKIEJ W MORDACH w okręgu wyborczym nr 5  Leśniczówka - lat 36

2.  Andrzej Chmielewski - Wybrany DO RADY MIEJSKIEJ W MORDACH w okręgu wyborczym nr 8  Pieńki, Stok Ruski, Wyczółki - lat 47

3. Bartłomiej Kupiński - Wybrany DO RADY MIEJSKIEJ W MORDACH w okręgu wyborczym nr 10 Krzymosze - lat 25

 

 

 

Poprawiony (czwartek, 25 kwietnia 2024 18:38)

 

Archiwum wyborów 1990-2005

mordy

Szukaj na stronie

Miasto i Gmina Mordy

miasto

Statut TPM

tpm

Zespół Oświatowy

banerzo

ZS Radzików Wielki

logo radzikow

zycie

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Tablica

Ładowanie