Get Adobe Flash player


Wybory samorządowe 2018

Wybory samorządowe 2018. -0001-11-30 00:00.

W zakładce "Wybory 2018" informacje o kandydatach.

 

Poprawia się warunki lokalowe przedszkola

Poprawia się warunki lokalowe przedszkola. 2018-09-18 18:52.

Zdecydowanie poprawią się warunki nauki i zabawy dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w Mordach. Podczas wakacji gmina wyremontowała jedną z przyległych sal po aptece w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej w Mordach. Salę tę przeznaczono na leżakowanie maluchów. Obecnie kończy się już modernizacja pozostałych pomieszczeń: jego efektem będzie następna duża sala dla czterolatków. Obok powstały sanitariaty, umywalki i szatnia oraz dodatkowe pomieszczenia na sprzęt przedszkolny. Sale zostaną wyposażone w nowe meble, stoliki i krzesełka. Prace zakończą się do końca tego tygodnia.

Po modernizacji powierzchnia przedszkola powiększy się o ponad 150 m2. W budynku wspólnoty mieszkaniowej ostatecznie znajdą się grupy: trzylatków i dwie grupy czterolatków. W budynku szkoły podstawowej pozostaną dwie grupy sześciolatków i dwie grupy pięciolatków.

Dzięki zaangażowaniu władz gminy znacznie powiększyła się liczebność dzieci przyjętych do przedszkola. Obecnie zapisanych jest 129 dzieci w 7 grupach. Liczebność grup waha się do 15 do 25 dzieci. W roku ubiegłym przyjęto do przedszkola 105 dzieci do 6 grup.

Foto. W tym tygodniu zakończy się przystoswoanie pomieszczeń  po aptece na potrzeby przedszkola.

 

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie. -0001-11-30 00:00.

W Mordach czytano. c.d.n.

 

W stulecie niepodleglości - uroczystość na cmentarzu w Mordach

W stulecie niepodleglości - uroczystość na cmentarzu w Mordach. 2018-09-09 18:28.

20180817 135028W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na cmentarzu parafialnym w Mordach w dniu 8 września odbyła się uroczystość religijno-patriotyczna podczas której poświęcony został pomnik upamiętniający mieszkańców miasta i gminy Mordy poległych w bitwach z bolszewikami w latach 1918 – 1920.

Na uroczystość przybyli liczni mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Janem Lugowskim, duchowni, młodzież szkolna, przedstawiciele Wojska Polskiego i policji. Był również przedstawiciel Instytutu pamięci Narodowej z Lublina. Szczególnie pięknie prezentowała się drużyna harcerska ze szkoły podstawowej w Mordach pod opieką druhny Małgorzaty Pawłowskiej. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra miejscowej OSP pod batutą kapelmistrza Jacka Stokowskiego.

Film cz. 1 -

Poświęcenia pomnika dokonał ksiądz Karol Klewek – proboszcz miejscowej parafii. Słowo do zebranych wygłosił ksiądz profesor dr hab. Roman Krawczyk. Po odegraniu hymnu państwowegodelegacje: Urzędu Miasta i Gminy, Rady Parafialnej, powiatu siedleckiego, harcerze złożyły u stóp pomnika wieńce i kwiaty.

Na tablicy umieszczonej na pomniku znalazły się nazwiska poległych oraz fotografia uczestnika wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku Jana Górskiego – mieszkańca Starej Wsi k/Mordów

FILM CZ.2 - SKŁADANIE WIEŃCÓW I PRZEMÓWIENIA

Pomnik powstał z inicjatywy duszpasterzy parafii Mordy oraz parafian. W jego budowę zaangażowało się wielu mieszkańców. Olbrzymi głaz, wagi ok. 4 ton, ofiarowała rodzina Kondraciuków. Ksiądz Karol Klewek kończąc uroczystość podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pomnika.

Uroczystość wpisała się w obchody 610 rocznicy parafii Mordy i 200-lecia diecezji siedleckiej.

 

 

Kolejne pieniądze na drogi

Kolejne pieniądze na drogi. 2018-07-18 21:17.

Wręczenie promes samorządowcom1 mln 390 tys. zł otrzymała gmina Mordy na przebudowę i remont drogi w Czepielinie Kolonii oraz w Wielgorzu i Radzikowie Stopkach. Pieniądze pochodzą z rezerwy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z przeznaczeniem remonty i przebudowę dróg zniszczonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęsk żywiołowych. wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski wspólnie z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Jarosławem Zielińskim.

 

Wybory archiwalne

mordy

Szukaj na stronie

Miasto i Gmina w fotografii

 

Statut TPM

tpm

strona spmordy

Zespół Oświatowy

banerzo

ZS Radzików Wielki

logo radzikow

e-mapa

zycie

Telewizja Interaktywna

cyfrowa_logo

sm

Licznik wejść od 8.XI.2011

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj196
mod_vvisit_counterWczoraj455
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1522
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4684
mod_vvisit_counterTen miesiąc11927
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16857
mod_vvisit_counterRazem973907

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości