Protest w Wojnowie

Mieszkańcy Wojnowa protestują przeciwko kurnikom.
W sobotę (15 września br.) we wsi pojawiły się banery z hasłami przeciwko budowie kurników na działce nr 800 w Wojnowie. W niedzielę we wsi odbyło się zebranie z burmistrzem w związku z podziałem funduszu sołeckiego. Przybyło na nie około 30 mieszkańców. Po dłuższej, gorącej dyskusji mieszkańcy zdecydowali w głosowaniu (prawie jednomyślnie), że fundusz przeznaczają na remont drogi prowadzącej na Kolonię Wojnowa (pierwsza droga na prawo za mostem).
O kurnikach nie padło podczas zebrania ani jedno słowo.
Wybory samorządowe 2018W zakładce "Wybory 2018" informacje o kandydatach. Poprawia się warunki lokalowe przedszkolaZdecydowanie poprawią się warunki nauki i zabawy dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w Mordach. Podczas wakacji gmina wyremontowała jedną z przyległych sal po aptece w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej w Mordach. Salę tę przeznaczono na leżakowanie maluchów. Obecnie kończy się już modernizacja pozostałych pomieszczeń: jego efektem będzie następna duża sala dla czterolatków. Obok powstały sanitariaty, umywalki i szatnia oraz dodatkowe pomieszczenia na sprzęt przedszkolny. Sale zostaną wyposażone w nowe meble, stoliki i krzesełka. Prace zakończą się do końca tego tygodnia. Po modernizacji powierzchnia przedszkola powiększy się o ponad 150 m2. W budynku wspólnoty mieszkaniowej ostatecznie znajdą się grupy: trzylatków i dwie grupy czterolatków. W budynku szkoły podstawowej pozostaną dwie grupy sześciolatków i dwie grupy pięciolatków. Dzięki zaangażowaniu władz gminy znacznie powiększyła się liczebność dzieci przyjętych do przedszkola. Obecnie zapisanych jest 129 dzieci w 7 grupach. Liczebność grup waha się do 15 do 25 dzieci. W roku ubiegłym przyjęto do przedszkola 105 dzieci do 6 grup. Foto. W tym tygodniu zakończy się przystoswoanie pomieszczeń po aptece na potrzeby przedszkola. Narodowe CzytanieW Mordach czytano. c.d.n.
W stulecie niepodleglości - uroczystość na cmentarzu w Mordach
Na uroczystość przybyli liczni mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Janem Lugowskim, duchowni, młodzież szkolna, przedstawiciele Wojska Polskiego i policji. Był również przedstawiciel Instytutu pamięci Narodowej z Lublina. Szczególnie pięknie prezentowała się drużyna harcerska ze szkoły podstawowej w Mordach pod opieką druhny Małgorzaty Pawłowskiej. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra miejscowej OSP pod batutą kapelmistrza Jacka Stokowskiego. Film cz. 1 -
Poświęcenia pomnika dokonał ksiądz Karol Klewek – proboszcz miejscowej parafii. Słowo do zebranych wygłosił ksiądz profesor dr hab. Roman Krawczyk. Po odegraniu hymnu państwowegodelegacje: Urzędu Miasta i Gminy, Rady Parafialnej, powiatu siedleckiego, harcerze złożyły u stóp pomnika wieńce i kwiaty. Na tablicy umieszczonej na pomniku znalazły się nazwiska poległych oraz fotografia uczestnika wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku Jana Górskiego – mieszkańca Starej Wsi k/Mordów FILM CZ.2 - SKŁADANIE WIEŃCÓW I PRZEMÓWIENIA
Pomnik powstał z inicjatywy duszpasterzy parafii Mordy oraz parafian. W jego budowę zaangażowało się wielu mieszkańców. Olbrzymi głaz, wagi ok. 4 ton, ofiarowała rodzina Kondraciuków. Ksiądz Karol Klewek kończąc uroczystość podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pomnika. Uroczystość wpisała się w obchody 610 rocznicy parafii Mordy i 200-lecia diecezji siedleckiej.
|
- Kolejne pieniądze na drogi
- Uroczyste otwarcie ulicy Glinianej po przebudowie
- Gmina Mordy na Youtube
- Spotkanie burmistrza z mieszkańcami
- Nowa kierownik GOPS
- 45 sesja Rady Miejskiej - szybko i sprawnie
- Przebudowa centrum Mordów
- 43 sesja Rady Miejskiej
- Gminne wieści - marzec 2018
- Drugi Orszak w Mordach